nav

TYPOWY PIERWSZY WPIS NA BLOGU

Żyjemy w czasach, w których każdy może zostać kim tylko zechce. I ja zapragnęłam zostać fotografem.

Od zawsze czuję, że moja dusza to dusza artysty. Uwielbiam otaczać się pięknymi przedmiotami, przebywać w zapierających dech miejscach i rozmawiać z inspirującymi ludźmi. Mimo swojego twardego, prawniczego wykształcenia, postanowiłam otworzyć się na coś zupełnie nowego i wyspecjalizowałam się w fotografii wnętrz i architektury, a z tego co już umiem nie zrezygnowałam (o tym dalej). Piszę o specjalizacji, ponieważ jest to dziedzina trudna i pełna wyzwań, wymagająca od nas fotografów stałego rozwoju i poszerzania swojej wiedzy. Jest to fotografia zupełnie inna niż ślubna czy rodzinna. Rządzi się swoimi prawami, sztywnymi zasadami, które sprawiają że wymaga od fotografa wyjątkowej dbałości i dokładności już podczas samego przygotowania sesji. 

Fotografią interesuję się od dawna. Jest dla mnie czymś wyjątkowym, co sprawia, że ulotne chwile mogę zatrzymać na zawsze w kadrze. 

Natomiast moja fascynacja fotografią wnętrz i architektury rozpoczęła się może dość banalnie… Otóż podczas poszukiwań własnego mieszkania odrzucały mnie zdjęcia nieruchomości w ofertach na portalach z ogłoszeniami, a przecież kupujemy oczami! Nie rozumiałam dlaczego biura nieruchomości, czy nawet osoby prywatne nie dbają o to by przyciągnąć kupujących pięknymi zdjęciami ukazującymi atuty wnętrz? I tak postanowiłam sprawdzić się “na serio” w branży fotograficznej. Początki nie były łatwe, jednak już dziś mogę pochwalić się pierwszymi sukcesami i gronem zadowolonych klientów. Moje zdjęcia cieszą oko na różnych portalach, a klienci są zadowoleni ze zwrotów z inwestycji, czy szybko sprzedanych lub wynajętych mieszkań. Mimo wszystko nie osiadam na laurach i pracuję dalej, nie tylko nad doskonaleniem swojego warsztatu poprzez udział w licznych szkoleniach z zakresu fotografii wnętrz i architektury oraz postprodukcji, ale także z prowadzenia biznesu i rozwoju osobistego. 

Blog jest kolejnym przystankiem w moim rozwoju, jak i mojej działalności w branży fotografii nieruchomości na lubelskim rynku. 

Postanowiłam wykorzystać także nabytą w trakcie studiów prawniczych wiedzę i podzielić się nią ze światem. W związku z tym na moim blogu znajdą się też wpisy z zakresu prawa dla kreatywnych. Będę pisać o prawie autorskim, plagiatach i inspiracjach, jak chronić swoje prawa jako twórca, ale także z prowadzenia biznesu: nieuczciwej konkurencji, umowach z fotografem i wielu, wielu innych ważnych i ciekawych tematach, których poruszanie dziś jest niezbędne by móc tworzyć zgodnie z prawem. W miarę rozwoju bloga może pojawią się też zagadnienia z innych dziedzin prawa, więc zapraszam do lektury! 

Magda