nav

FOTOGRAFIA BIZNESOWA

Fotografia biznesowa. Czym jest i dlaczego warto ją mieć?

Fotografia biznesowa lub inaczej zwana wizerunkową jest przede wszystkim nośnikiem informacji o Was i Waszej firmie. Jest ważnym narzędziem do komunikacji z klientami wykorzystywanym w marketingu. Skraca dystans stworzony przez Internet. Klienci mogą Nas poznać, a my możemy zacząć budować z nimi relację długo przed podjęciem decyzji zakupowej. Zdjęcia mają moc przekazu. 

Nie będę pisała o tym jak ważny jest wizerunek, bo każdy z nas o tym wie. Odpowiednie przedstawienie osób pracujących w firmie i miejsca gdzie usługa jest wykonywana potrafi wzbudzić zaufanie potencjalnego klienta. Profesjonalnie wykonana biznesowa sesja zdjęciowa wpływa pozytywnie na postrzeganie naszej firmy.

Ciekawostka! Amerykańscy naukowcy (to oczywiste) przeprowadzili badania, z których jednoznacznie wynika, że wolimy kupować od osób, które są schludne i dobrze ubrane. Wzbudzają większe zaufanie i dają poczucie bezpieczeństwa. A kto z nas nie sprzedaje i kto nie kupuje? Codziennie ktoś coś chce nam sprzedać, ale tylko najlepsi wiedzą, że ludzie kochają kupować, ale nienawidzą gdy się im coś sprzedaje. Taki to paradoks.

Fotografia biznesowa jako wizytówka firmy

Każdy kto prowadzi własny biznes wie, że jest wizytówką swojej firmy czy marki. Zgodzicie się chyba ze mną, że częściej waszą uwagę skupiają profesjonalne zdjęcia, na których są ładni i dobrze ubrani ludzie przedstawieni w ciekawy sposób. 

Fotografia biznesowa – zastosowanie

Gdzie możecie wykorzystać zdjęcia biznesowe? Na stronie internetowej, w social mediach, w CV, na wizytówkach, broszurach, w artykułach, w wizytówce Google. Zastosowań i możliwości jest naprawdę wiele, a ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia.

Rodzaje zdjęć w fotografii biznesowej

Fotografia biznesowa tak naprawdę składa się z kilku rodzajów fotografii i zawiera:

  • fotografię nieruchomości, czyli zdjęcia waszego lokalu, kancelarii, biura, studia itp. itd., dzięki którym można zaprezentować nasze miejsce pracy. Ludzi zawsze interesuje jak wygląda miejsce, do którego idą. Są ciekawi czy jest ładnie, czysto, a może starodawnie lub urządzone w całkiem zaskakującym stylu.
  • fotografię biznesową portretową/wizerunkową – możecie wzbudzić zaufanie już na zdjęciu i przyjaznym uśmiechem zaprosić do kontaktu.
  • zdjęcia “przy pracy”, pokazanie jak pracujesz stawia Cię w pozycji eksperta.
  • kreatywną fotografię produktową – lubimy ładne, nienachalne prezentacje produktów, które chcemy nabyć. 
  • modne teraz zdjęcia/film z drona, które sprawdzają się przy dużych obiektach. U mnie w ofercie fotografia z drona znajdzie się już od września.

Jak zdążyliście zauważyć na mojej stronie i w social mediach pojawiają się moje zdjęcia biznesowe. Jako profesjonalista zadbałam o swój wizerunek i skorzystałam z pomocy innego fotografa, bardzo utalentowanej wschodzącej gwiazdy fotografii portretowej i rodzinnej – Pauliny Ciuraj.

Moja firma Click Fotografia Nieruchomości powstała właśnie po to by uwieczniać biznes na zdjęciach. Powstała z połączenia mojej kreatywnej duszy i konkretnego, rzeczowego podejścia do biznesu. Stąd też w mojej głowie zrodził się pomysł na projekt #lubelskibiznesnazdjęciach. Jakiś czas temu zostałam poproszona przez znajomych o wykonanie dla nich zdjęć ich biznesów. Szczerze mówiąc miałam pewne obawy przed wykonaniem tych zleceń, bo jakoś fotografia ludzi mnie nie za bardzo interesowała i od zawsze wolałam nieruchomości lub krajobrazy. Podjęłam rękawicę i całkowicie przepadłam! Praca z ludźmi na sesjach jest wspaniała, bo oni są po prostu cudowni. Każdy ma inną pasję i tak wiele ciekawych historii do opowiedzenia.

Fotografia biznesowa – dla kogo?

Fotografia biznesowa jest absolutnie dla KAŻDEGO, kto prowadzi biznes. Niezależnie z jakiej branży i czym się zajmuje. Można to łatwo dostrzec choćby na zdjęciach zamieszonych w tym wpisie. Mamy na nich: pośredników w obrocie nieruchomościami, stylistkę rzęs, fotografa i sprzedawcy.

W dzisiejszych czasach (a zwłaszcza przez pandemię) wiele osób przeniosło całkowicie lub częściowo swój biznes do Internetu. Wszyscy doskonale wiemy, że skupiamy się głównie na zdjęciach, które przyciągają naszą uwagę. Klienci reagują na przyciągające wzrok kadry. Kupują oczami. Wychodząc naprzeciw potrzebie profesjonalnego wizerunku Waszych biznesów w Internecie powstał właśnie ten projekt. To wszystko po to by pozyskać nowych klientów dla Waszych usług. Działajmy razem, a w końcu uda nam się stworzyć sieć kontaktów i silną grupę wsparcia 🙂

Chcesz wziąć udział w projekcie? Umów się na sesję! Napisz do mnie lub zadzwoń 506787065. Spotkajmy się przy kawie i porozmawiajmy o biznesie.