nav

FOTOGRAFIA NIERUCHOMOŚCI – DLACZEGO JEST WAŻNA??

Zanim zdecydujecie się na zamówienie profesjonalnej fotografii nieruchomości, chciałabym opowiedzieć Wam, dlaczego  jest taka ważna. 

Zastanawiając się nad treścią tego wpisu myślałam nad waszymi obiekcjami przed zamówieniem usługi profesjonalnej fotografii wnętrz. Doszłam do wniosku, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że żyjemy w czasach, w których fotografia stanowi podstawę komunikacji.

Wiedzieliście, że aż 90 % treści jakie odbiera nasz mózg to OBRAZ, który jest przez niego przetwarzany 60.000 razy szybciej niż tekst. Co więcej 40% publikowanych w social mediach treści to fotografie? Z resztą spójrzcie w swoje telefony i zobaczcie ile macie zdjęć (ja mam 3,466 szt). 

W dzisiejszych czasach komunikujemy się ze sobą głównie zdjęciami, robimy je niemalże w każdej sytuacji. Do podkreślenia naszego przekazu używamy też słynnych memów. Chciałam nawet jakiegoś tu wstawić, ale nie wiem jaki byłby stosowny?

ZNACZENIE PROFESJONALNEJ FOTOGRAFII WNĘTRZ W BRANŻY TURYSTYCZNEJ

Pomyślałam, że postaram się Wam zobrazować znaczenie profesjonalnej fotografii wnętrz, najpierw na przykładzie obiektów turystycznych. Hotele by zarabiać sprzedają swoje usługi najczęściej w sieci. Mogę się założyć z Wami, że zawsze w pierwszej kolejności  oglądacie zdjęcia obiektu, a później ewentualnie czytacie opisy. Zgadłam? Moi stali klienci zajmujący się wynajmem krótko- i długoterminowym zgodnie twierdzą, że to profesjonalne zdjęcia ich obiektów sprzedają. Ja sama najpierw dokładnie oglądam zdjęcia hotelu, a dopiero później czytam opisy i recenzje. Łatwo można zauważyć w ofertach, że im wyższej klasy hotel, tym ma lepsze zdjęcia. I to te profesjonalne fotografie wnętrz hotelu, pokoi, łazienek, detali (ręczniki, szampan), otoczenia, a także zdjęcia wykonane przez turystów, lokalnych fotografów są podstawą marketingu danego obiektu.

Dzięki trosce o swój dobry wizerunek w sieci wzbudzają wasze zaufanie i kupujecie od nich nocleg, a będąc już na miejscu korzystacie też z innych usług, które zapewne widzieliście na zdjęciach.

Jeśli obiekt spełnia wasze oczekiwania to do niego wracacie, robicie swoje zdjęcia, wrzucacie je na Facebooka i Instagram i tak ma darmową reklamę. 

ROLA PROFESJONALNEJ FOTOGRAFII WNĘTRZ PRZY SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

Jeśli rola profesjonalnej fotografii nieruchomości w marketingu obiektów turystycznych was nie przekonuje to mogę Wam dać inny przykład. Jeszcze do niedawna w Polsce fotografia nieruchomości była traktowana bardzo po macoszemu. Nie rozumiem dlaczego, bo nieruchomość jest zwykłym produktem, tylko o większym gabarycie i raczej trudno byłoby zapakować go w papier prezentowy. Fotografia nieruchomości ma właśnie na celu pokazanie mieszkania czy domu z jak najlepszej strony. Ma pełnić funkcję informacyjną, tak jak opis.

Dobre zdjęcia naprawdę sprzedają szybciej i skuteczniej. Statystyki sprzedaży nieruchomości pokazują, że oferty sprzedaży zawierające profesjonalne zdjęcia 50% szybciej znajdują nowych właścicieli i w 39% są sprzedawane bliżej ceny wyjściowej niż te bez profesjonalnych zdjęć. Oferty takie mają 118% więcej odwiedzin na portalach ogłoszeniowych niż oferty przypadkowo zrobionych fotografii, ponieważ wyróżniają się i przykuwają uwagę. Tak jak ta sesja Dom z duszą w Mosznie koło Lublina została udostępniona przez Otodom.pl na swoim funpage na Facebooku. Oferta z moimi zdjęciami nie zginęła w gąszczu wszystkich ogłoszeń na portalu, ale została zauważona i zaprezentowana zupełnie za darmo do szerszego grona odbiorców.  

profesjonalna-fotografia-nieruchomości-na-sprzedaż

Mam nadzieję, że zrozumieliście jak ważna jest profesjonalna fotografia zdjęć dla waszego sukcesu. Zwrot z inwestycji w nieruchomość na pewno będzie większy jeśli zadbacie o jej profesjonalną prezentację w Internecie. To kiedy widzimy się na zdjęciach u Ciebie? Jesteśmy w Kontaktcie!.

Magda